25.08.2006 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cena potravinářská pšenice na burze stoupla o 150 korun

Na 32. burzovním shromáždění Obchodní burzy Hradec Králové ve 34. týdnu letošního roku, se obchodovalo s obilovinami, olejninami a masem. Na burze bylo možné koupit nebo prodat olejniny za 14,2 milionu korun, obiloviny za 1,9 milionu korun a jatečná prasata za 10,5 milionu korun. Informoval o tom předseda burzovní komory Miroslav Adámek. Obchodovalo se na kontraktní měsíc září. Cena potravinářské pšenice výrazně zpevnila vzhledem k blížící se nové sklizni a zpřesněnému odhadu objemu a kvality produkce. Registrovaná cena vážená stoupla proti minulému týdnu o 150 korun na 2900 korun za tunu, uvedl Adámek.

Cena krmné pšenice stagnovala na 2300 Kč/t. Také cena za semeno řepky se nepohnula a zůstala na 6800 korunách za tunu. Řepkový šrot rovněž byl na stejné úrovni 3250 Kč/t. Pouze cena řepkových výlisků vzrostla o 200 korun na 3100 korun za tunu, sdělil předseda burzovní komory.
Vlivem veder minulého období se opozdil výkrm prasat, což se projevuje na ceně, která nadále posiluje. Jako každý rok nikdo z obchodujících možnosti cenového hedžingu zatím nevyužil a přitom se podle vývoje počasí dá očekávat výrazný posun cen proti předpokladům z počátku roku.
Burza má zájem o obnovení obchodování na trhu s masem, a proto žádá další zájemce o obchodování. aby se přihlásili, vyzval Adámek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down