Odbytové družstvo Agropork od pondělí prodává kilogram živého prasete za 28 korun. Informoval o tom místopředseda Agroporku Jaroslav Míl s tím, že by uvítal kdyby ceny do Vánoc dál neklesaly. Důvodem současné krize je podle něj obrovský přebytek živých prasat na trhu při stále stejné poptávce spotřebitelů.
Jak míl uvedl, řadu chovatelů a zemědělských podniků minulé dobré ceny prasat vedly k rozšíření či založení nových chovů. Například počet prasnic se v prvním pololetí dostal nad 300 000 kusů, což v minulých dvou letech nebylo.
Agropork míní, že současnou krizi nevyřeší ani radikální
snížení cen, protože odbyt na pultech obchodů je stabilní a lidé vepřového více nekoupí. Do situace by se měl podle Míla vložit stát, který by měl podpořit vývoz prasat nebo vepře
prostřednictvím intervenčního fondu vykoupit.