Akcie společnosti Kofola bude stát 510 korun

Konečná cena za jednu akcii nápojářské společnosti Kofola činí 510 korun. Před středečním vstupem na pražskou burzu to firma oznámila v tiskové zprávě. Zároveň uvedla, že akcionáři se rozhodli nabídnout na burze 1,5 akcií, což je více, než původně plánovali.

Jeden ze stávajících akcionářů Kofoly, firma CED Group ovládaná polskou investiční skupinou Enterprise Investors, se rozhodl prodat 1,225 akcií. To je skoro o polovinu více, než zamýšlela před oznámením úpisu. Sama Kofola pak navyšuje základní kapitál o dalších 275 000 nových akcií.

Více než čtvrt milionů akcií Kofoly už si objednali retailoví zákazníci. Jejich poptávku hodlá firma upokojit v plné výši. U institucionálních investorů firma přikročila ke krácení objednávek. Více než 2100 akcií chce Kofola nabídnout svým zákazníkům v rámci vánoční kampaně.

Společnost Kofola letos své sídlo přestěhovala z Polska do Česka, do Ostravy. V říjnu oznámila, že společnost Kofola ČeskoSlovensko navýší svůj základní kapitál ze současných dvou milionů korun na 2,2 miliardy korun. Má se tak stát vydáním 22 milionů nových akcií, přičemž každá bude mít nominální hodnotu 100 korun.

Skupině Kofola letos vzrostl za tři čtvrtletí prodej meziročně o 16,3 procenta na 5,56 miliardy korun. Jde o nejlepší výsledek skupiny. Má osm výrobních závodů, působí v Polsku, ČR, na Slovensku, ve Slovinsku a v Rusku. Zaměstnává 2300 lidí, z toho zhruba 700 v České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *