28.04.2005 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cenové programy Českého Telecomu nejsou pro spotřebitele výhodné

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) již nyní zaznamenalo první reakce od spotřebitelů na nové cenové rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu a v návaznosti na nové cenové programy Českého Telecomu. Ačkoliv Český Telecom hovoří výhradně o zlevnění, většina spotřebitelů však zaplatí každý měsíc v důsledku zrušení cenových balíčků ve skutečnosti více, uvedla Ivana Picková ze SOS. Podle ní je jediným přínosem pro spotřebitele transparentnější možnost využívat konkurence s využitím služeb volba a předvolba operátora.

SOS oceňuje, že Český Telecom zřídil speciální informační linku pro spotřebitele, kteří uvažují o změně cenového programu Povinné přechody na nové tarifní programy, jak je připravuje Český Telecom, však považuje SPS za nekorektní změnu uzavřeného smluvního vztahu. Pokud by k tomu mělo dojít, mnoho spotřebitelů by na tom velmi tratilo, soudí Karel Pavlík. Modelovým případem mohou být uživatelé tarifního programu ISDN2 BASIC, kteří v současné době platí měsíčně 678 Kč s DPH včetně kreditu ve výši 113 Kč. Podle zveřejněných plánů budou tito uživatelé od 1. července 2005 měsíčně platit 827 Kč, a to navíc bez jakéhokoliv kreditu. O zlevnění nelze podle Pavlíka opravdu hovořit. Předpokládá, že Český Telecom své narychlo představené tarify ještě upraví, aby nabídl všem svým zákazníkům adekvátní náhradu stávajícího cenového programu, nebo je nebude nutit k přechodu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down