07.04.2008 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cenu Techagro získala odrůda ovsa

Ocenění Grand Prix Techagro pro zvláště originální, ekologické či inovativní produkty získal pouze jeden z pěti nominovaných českých exponátů. V soutěži, která na brněnském výstavišti zahájila mezinárodní zemědělský veletrh Techagro, uspělo z 28 nominovaných celkem deset výrobků. Z českých zástupců v soutěži získala titul nově registrovaná odrůda ovsa setého Raven od firmy Selgen z Prahy, zbývající ceny si z Brna odvezou výrobci z Německa, USA, Švédska a Belgie. Uvedla to mluvčí veletrhů Martina Kremlová.

Nejlepší exponáty ohodnotila porota také na mysliveckém veletrhu Silva Regina a veterinárním veletrhu Animal Vetex, které jsou součástí veletržních zemědělských akcí. Grand Prix za novou řadu štěpkovačů a drtičů dřevní hmoty si z Brna odveze společnost Laski ze Smržic na Prostějovsku. Cenu získal také nápoj k rychlé obnově fyziologických funkcí organismu dojnic po porodu od firmy Medipharm z Hustopečí u Brna.
Mimořádnou cenu dostala také kolekce lesnických a mysliveckých stejnokrojů šlechtitelských rodů z Čech, Moravy a Slezska, kterou sestavil Jaroslav Pospíšil ze Sdružení podnikatelů registrované ochrannou známkou Silvajag. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down