Ceny Antonína Švehly pro Bratinku a Kroupu

Již po sedmé byla v polovině letošního dubna udělena cena Antonína Švehly. Jejími nositeli se staly osobnosti české politiky a vědy Pavel Bratinka a Daniel Kroupa. Týdeník Zemědělec o tom informoval předseda Společnosti Antonína Švehly, o.s., Pavel Černý. Pořadateli této akce byly kromě Společnosti Antonína Švehly také Nadační fond angažovaných nestraníků a Asociace soukromého zemědělství ČR.

Laureátům byly předány jako součásti ceny sochy od českého sochaře Olbrama Zoubka Torzo naděje a výtisk knihy Hovory s Antonínem Švehlou. Slavnostní předání ceny proběhlo v Knihovně Antonína Švehly, která sídlí v pražské funkcionalistické budově Domu zemědělské osvěty a je součástí Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI). Předání ceny se podle Černého zúčastnilo více než padesát návštěvníků, mezi nimiž byl také bývalý senátor a ministr obrany Alexandr Vondra. Přítomní si v rámci slavnostního programu také vyslechli přednášku o Antonínu Švehlovi a úryvky z knihy Hovory s Antonínem Švehlou. které probíhaly mezi ním a spisovatelem Karlem Čapkem.

„Společnost Antonína Švehly se rozhodla věnovat Knihovně Antonína Švehly originál prvorepublikové busty Antonína Švehly, který bude umístěn na čestném místě v knihovně, aby korunoval stálou výstavu věnovanou životu a inspirativnímu demokratickému odkazu tohoto významného politika,“ uvedl Černý.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *