24.11.2015 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny komodit na burze stagnují

Ceny zemědělských komodit na Plodinové burze Brno se postupně stabilizují a v posledních dvou týdnech stagnovaly. Rostly či klesaly nejvýše do dvou procent, vyplývá z údajů, které zveřejnila Plodinová burza Brno. Proti loňsku nejvíce zdražila kukuřice a řepka.

Mírně nad 10 000 korunami stagnuje cena řepky, která je tak zhruba o 1300 korun dražší než před rokem. Mírně dražší je také potravinářská pšenice, více zdražila krmná pšenice. Naopak zhruba o 300 korun na tunu je levnější sladovnický ječmen. Kvůli suchému počasí a velmi slabé úrodě výrazně zdražila také kukuřice. Zatímco tuna před rokem stála 3400 korun, letos je to zhruba 4250 korun. Příští burzovní den bude 8. listopadu. Plodinová burza Brno sleduje ceny zemědělských komodit od roku 1995.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down