16.10.2002 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny komodit na OBHK dnes opět poklesly

Další pokles registrované vážené ceny jatečných prasat o 3,1 procenta oproti minulému týdnu na výsledných 36 000 korun za tunu dnes zaznamenalo burzovní shromáždění Obchodní burzy Hradec králové (OBHK). Informoval o tom předseda burzovní komory OBHK Miroslav Adámek. Na OBHK je přitom v současné době možné prodat 320 kusů jatečných prasat a naopak koupit 800 kusů prasat.

OBHK dnes také registrovala pokles cen kukuřice. Tuto komoditu je tak možné na OBHK koupit na říjen za 2 887 korun za tunu (99,55 procenta oproti minulému týdnu) nebo za 2 850 korun s termínem dodání v listopadu (98,28 procenta). „Vzhledem k tomu, že je registrována pouze nabídka je nutné si uvědomit, že je možno koupit ještě za méně, a to o licitační pásmo,“ poznamenal Adámek.
Naopak ceny jedné ze základních komodit obchodovaných na OBHK, semene řepky, dnes stagnovaly, kotovaná cena této komodity na říjen činí 6 900 korun za tunu a na listopad 7 100 korun. „Po delší době se dnes také ve větším objemu objevil na OBHK řepkový extrahovaný šrot, nabídka na říjen je 2 000 tun při ceně 4 000 korun za tunu a na listopad za 3 887 korun za tunu. Stejně tak bylo dnes obchodováno se semenem máku – nabídka na prodej činí 37 000 korun za tunu s dodáním v listopadu,“ informoval Adámek.
Celkově bylo dnes na OBHK obchodováno s komoditami v hodnotě 71,8 milionů korun v případě olejnin, 17,9 milionu korun v oblasti obilovin a 11,6 milionu korun v komoditě jatečná prasata.
Dnešní burzovní seanci OBHK navštívil také ekonomický náměstek ministra zemědělství Karel Venera. Podle náměstka mohou v budoucnosti hrát komoditní burzy významnou cenotvornou roli na tuzemském trhu zemědělských komodit a z cen kotovaných na burzách by mohl pak vycházet Státní zemědělský intervenční fond při plánovaných regulačních a intervenčních zásazích na tomto trhu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down