Ceny komodit na Plodinové burze Brno stagnují

Ceny komodit na Plodinové burze Brno se dál postupně stabilizují a v posledních dvou týdnech stagnovaly. Důvodem je nadcházející konec hospodářského roku. Informovala o tom Plodinová burza Brno.

Změny cen jednotlivých komodit jsou pouze v jednotkách procent. Nejvíce podražil ječmen krmný, a to  téměř o tři procenta na 3481 korun za tunu. Týká se to případů, kdy hradí dopravu kupující.

„Z důvodu minimální obchodní aktivity koncem roku se projevuje stabilita cen bez významných výkyvů,“ potvrdil sekretář burzy Karel Zezula.

Burzovní komora zrušila plánovaný termín následující burzovní seance, která se měla konat za dva týdny 22. prosince. V novém roce 2016 se první burzovní seance Plodinové burzy Brno uskuteční v úterý 5. ledna. Plodinová burza Brno sleduje ceny zemědělských komodit od roku 1995.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down