06.01.2015 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny na burze stagnovaly

Ceny zemědělských plodin na Plodinové burze Brno přes vánoční svátky stagnovaly. Nejvíce zdražilo žito, a to pouze zhruba o 2,5 procenta. V meziročním srovnání bylo žito jediné, které se zdražilo, všechny ostatní plodiny zlevnily, vyplývá z informací, které zveřejnila plodinová burza.

Proti předvánočním cenám vedle žita mírně zdražovala ještě potravinářská pšenice, hrách a řepka. Ceny plodin rostly více před Vánoci, kdy bylo potřeba dokončit loňské smlouvy. V meziročním srovnání nejvíce zlevnila kukuřice, její cena se propadla o více než 17 procent. O více než deset procent se propadla ještě cena krmného ječmene a krmné pšenice. Cena žita se zvýšila o 3,6 procenta. Pokles cen je daný především lepší úrodou než v předloňském roce.
Příští seance burzy se uskuteční 20. ledna. Plodinová burza Brno sleduje ceny zemědělských komodit od roku 1995.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down