18.03.2003 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny obilovin na Plodinové burze Brno stále stagnují

Plodinová burza Brno (PBB) ohlásila po dnešním obchodování pokračující stagnaci cen obilovin. Krmný ječmen navíc propadl za poslední dva týdny o 2,6 procenta na 2580 korun za tunu, stejně jako sladovnický ječmen na 4060 Kč za tunu. U krmného hrachu a řepky se dokončují poslední prodeje zásob, uvedl to generální sekretář burzy Karel Zezula.

V paritě DDP, při úhradě dopravy prodejcem, se o dvě procenta na 2588 Kč/t zvýšila kukuřice a o 2,5 procenta na 3890 korun za tunu posílilo potravinářské žito. Krmná pšenice mírně posílila o jedno procento na 2533 Kč/t a o 0,3 procenta nahoru na 3229 korun za tunu se dostala pšenice potravinářská. Burza nyní podle Zezuly signalizuje oživení poptávky po kukuřici na vývoz. Na obchodním serveru www.ekomodity.cz burza registruje také zajímavé možnosti obchodů s málo frekventovanými komoditami. Jde například o pohanku, semeno máku, hořčici nebo slunečnici. V paritě FCA, při úhradě dopravy kupujícím, se dnes nejvíce zvýšila cena potravinářské pšenice o 1,9 procenta na 3164 korun za tunu. O 1,7 procenta se zvedla cena krmné pšenice na 2442 Kč/t a o jedno procento na 2425 Kč za tunu posílila kukuřice. Naopak o 1,3 procenta na 3700 Kč/t oslabil krmný hrách, stejně jako o 0,6 procenta na 2483 Kč za tunu krmný ječmen. S ozimou řepkou, žitem a ječmenem sladovnickým se dnes na burze neobchodovalo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down