05.10.2010 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny obilovin nadále rostou

Ceny obilovin na plodinové burze v Brně nadále rostou. Zvýšení cen je už pouze v jednotkách procent. Nejvíce vzrostla cena žita o 242 korun za tunu a krmného ječmene o 187 korun za tunu. Obě tyto plodiny zdražily o zhruba pět procent. Žito v případě, že si dopravu hradí prodávající, stojí 4476 korun za tunu, krmný ječmen 3488. Informoval o tom generální sekretář burzy Karel Zezula.

Potravinářské pšenice v minulých čtrnácti dnech zdražila o 168 korun za tunu a prodává se za 4820 Kč včetně dopravy. "Kontrola jakosti sklizeného obilí dává odpověď na otázku, jaké jsou odpovídající ceny," řekl Karel Zezula. Vzrostly také ceny kukuřice, která se začala sklízet v minulých týdnech. Je dražší oproti poslední burzovní seanci o 199 korun za tunu. Její cena pak v dalších týdnech patrně poroste. Důvodem je fakt, že se v její tvorbě budou projevovat i obchody s letošní sklizní. "Už jsme zaregistrovali burzovní obchod na 300 tun kukuřice za cenu 5000 korun za tunu," uvedl Zezula. U dalších plodin je pohyb cen minimální. Jen mírně vzrostly ceny u krmné pšenice a hráchu. Bez výrazného pohybu si zachovává cenu řepka olejná.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down