16.11.2006 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny potravinářské pšenice a semen řepky rostou, jatečná prasata zlevňují

Na 44. burzovním shromáždění Obchodní burzy Hradec Králové se obchodovalo s obilovinami, olejninami a masem. Na burze bylo možné koupit nebo prodat olejniny za 15,9, obiloviny za 4,8 a jatečná prasata za 9,8 milionu korun. Posílila cena potravinářské pšenice a semen řepky, klesla cena jatečných prasat, uvedl předseda burzovní komory Miroslav Adámek.

U jatečných prasat se obchodovalo nadále s kontraktním měsícem listopad. Se všemi ostatními kotovanými komoditami pokračovalo obchodování s kontraktním měsícem prosinec. Objemy obchodovaných komodit zůstaly na úrovni minulého burzovního shromáždění. Podle Adámka posílila cena potravinářské pšenice z 3400 na 3450 korun na tunu a semene řepky z 6750 na 6800 korun za tunu. Naopak oslabila cena jatečných prasat. Od maxima ceny jatečných prasat 48,30 korun za kilogram, kotované na burzovním shromáždění letos 13. září, se uchyluje směrem dolů na nynějších 39,90 korun za kilogram.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 20MB (4% of 500MB)