03.09.2015 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny většiny komodit na plodinové burze klesly

Ceny většiny zemědělských komodit na Plodinové burze Brno za minulé dva týdny většinou klesly, a to i o více než pět procent. Některé sice rostly, nejvýše však o dvě procenta. Zatím platí, že těsně po sklizni jsou ceny ještě rozkolísané. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Plodinová burza Brno.

Sekretář burzy Karel Zezula k tomu uvedl, že dochází ke značnému rozptylu požadovaných cen mezi obchodníky a zemědělci. Ceny obilí a dalších plodin přitom výrazně klesly loni, kdy byla úroda rekordní. Letos se očekávala nižší, je však podobná. Zlevnil například krmný ječmen o více než pět procent na 3281 korun za tunu, podobně klesala i cena sladovnického ječmene na 4276 korun za tunu. Klesala i cena pšenice, mírně naopak rostla cena žita a také kukuřice, u které se kvůli suchu očekává slabší sklizeň.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down