Ceny za udržitelný rozvoj získal cvrččí protein či umělé mokřady

Ocenění za naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN letos v Česku získalo šest projektů. Je mezi nimi například výroba produktů se cvrččím proteinem, budování umělých mokřadů v rozvojových zemích nebo komunita vývojářů Česko.Digital. Porotci cen SDGs (Sustainable Development Goals – Cíle udržitelného rozvoje) hledají inovativní nápady, které mají pozitivní dopad na společnost i planetu. Výsledky čtvrtého ročníku organizátoři vyhlásili v pražském Černínském paláci.

Odborná porota vybírala vítěze pěti kategorií z celkem 266 projektů, které soutěžící přihlašovali od května do června. Vítěze šesté skupiny, jež se týkala změn klimatu, letos nově zvolila veřejnost.
Prvenství v kategorii Veřejná sféra si odnesl projekt Česko.Digital. Sdružuje 2850 expertních dobrovolníků, kteří ve volném čase zdarma pomáhají neziskovým organizacím i státu.
V oboru Byznys porotci ocenili projekt DOT Glasses, který chce prostřednictvím inovativních brýlí řešit problém nedostupnosti dioptrických pomůcek v zemích třetího světa.
Laureáty kategorie Mladý leader se stali sedmadvacetiletý Radek Hušek a o dva roky starší Daniel Vach. Oba stojí za značkou Sens Foods, která vyrábí produkty se cvrččím proteinem. Podle výrobců je stejně kvalitní jako nejlepší hovězí protein, ale při jeho výrobě se spotřebuje 2000krát méně vody.
V oblasti zahraniční rozvojové spolupráce uspěla společnost Dekonta s projektem umělých mokřadů, které zlepšují životní podmínky ve venkovských oblastech rozvojových zemí. V Bosně a Hercegovině a v Kambodži takto vzniklo 349 čtverečních metrů nových mokřadních ekosystémů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down