23.07.2004 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Certifikát pro bezpečné potraviny z Británie získala Mlékárna Kunín

Více než půl milionu korun stálo Mlékárnu Kunín, aby získala mezinárodně uznávané osvědčení britských obchodníků, které potvrzuje, že vyrábí z pohledu spotřebitelů bezpečné potraviny, sdělil generální ředitel mlékárny Zbyněk Gebauer.

Certifikát British Retail Consortium Global Standard Food, tedy standardů Britského společenství obchodníků (BRC), zaručuje české mlékárně, že je žádaným dodavatelem pro všechny zahraniční odběratele. Je pro ně signálem, že nemusí každý zvlášť posílat své auditory, vysvětlila šéfka odboru jakosti mlékárny Eva Linhartová. Dosud totiž musela mlékárna opakovaně procházet kontrolou rakouských, švédských a německých odběratelů. Na splnění podmínek BRC se domácí výrobce připravoval asi půl roku. Musel přitom splnit speciální požadavky, například potažení oken v provozech fólií proti tříštění skla.
Mlékárna Kunín vstoupila na trhy v Maďarsku, Rakousku a Švédsku. Na německý trh vstoupila zhruba před čtrnácti dny. Dodávky do Skandinávie začaly před několika týdny, kdy se partnerem pro mlékárnu stala švédská obchodní síť ICA, odnož dobře známého řetězce Ahold.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down