12.08.2008 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Češi vystavují na Agrokomplexu

Češi budou mít s více než čtyřmi desítkami firem nejpočetnější zastoupení ze zahraničních vystavovatelů na letošním zemědělském a potravinářském veletrhu Agrokomplex ve slovenské Nitře. Celkem zájem o účast na veletrhu, který se uskuteční od 21. do 25. srpna, projevilo 620 firem, tedy zhruba stejně jako loni. Novinářům to dnes řekl manažer veletrhu Agrokomplex 2008 Jozef Jenis.

Počet vystavovatelů z České republiky je však proti loňsku o něco nižší. Jenis připisuje nižší zájem české výstavě Země živitelka, která se uskuteční ve stejném termínu jako Agrokomplex.  V loňském roce si expozice 616 vystavovatelů na Agrokomplexu prohlédlo více než 82 000 návštěvníků. Zajímavostí letošního 35. ročníku, jehož ústředním mottem je rozvoj a propagace venkova, bude jahodový program. Vystavovatelé v rámci něho předvedou různé odrůdy a způsoby výsadby jahod, nejen volně v zemi, ale i na folii či textilii nebo v nádobách.
Podobně jako v předchozích letech se v Nitře představí i firmy, které se zabývají biopotravinami a technologiemi jejich zpracování či obnovitelnými zdroji energie. Chybět nebude také tradiční přehlídka koní, letos zaměřená na arabská plemena. Mezi každoroční akce patří i mezinárodní družstevní výstava spotřebního zboží Coopexpo či živnostenské trhy s prezentací výrobků malých a středních podnikatelů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down