Česká akademie zemědělských věd vyhodnotila příspěvky do literární soutěže

Česká akademie zemědělských věd vyhlásila na podzim roku 2018 první ročník literární soutěže pro žáky základních a středních škol. Celkem bylo vyhodnoceno pět příspěvků, které byly dnes oceněny na slavnostním setkání v Praze. Nad soutěží převzal záštitu ministr zemědělství Miroslav Toman a Hlavní město Praha.

V rámci soutěže byly stanoveny dvě kategorie. Ta první nesla název Zvířata na české farmě a byla určena pro žáky do 14 let včetně. Druhá kategorie Zdravé potraviny pro zdravý život byla pro žáky od 15 let. V rámci soutěže tak byli oceněni žákyně deváté třídy Základní školy Písek Kateřina Láchová, Nela Haničincová ze šesté třídy Základní školy Unhošť, Vojtěch Hanus z deváté třídy Základní školy Písek a ze stejné školy i ročníku Natálie Kaštánková. Druhé kategorie se se svým textem zúčastnil Tomáš Chvojka. Podle organizátorů zvolená témata dokázala žáky a zaujmout a vzbudit jejich zájem o literární činnost a také o problematiku zemědělství. "Tyto příspěvky jsou originální nádherné texty a Česká akademie zemědělských věd vytvořila speciální číslo časopisu České zemědělství pohledem žáků,“ poznamenala ředitelka ČAZV Hana Urbancová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down