01.02.2005 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká pojišťovna vyplatí kvůli BSE další miliony korun

V souvislosti s šestnáctým případem výskytu BSE v České republice, je Česká pojišťovna připravena poskytnout svému klientovi v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku náhradu za utracení několika stovek krav. Předpokládá, že vyplatí náhradu škody v hodnotě několika milionů korun. Vyplácet ji bude po obdržení všech podkladů od krajské veterinární správy, která nařizuje utratit riziková zvířata. Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Podle jeho slov signál o dalším možném výskytu nemoci šílených krav už Česká pojišťovna obdržela minulý týden a včera byla tato informace potvrzena kontrolním testem, který provedli v Národní referenční laboratoři pro diagnostiku BSE ve Státním veterinárním ústavu v Jihlavě. Za čtyři roky, kdy se BSE u nás vyšetřuje, už bylo utraceno 2402 podezřelých krav a Česká pojišťovna v této souvislosti vyplatila zemědělcům náhradu škody ve výši několika desítek milionů korun.
Pojištění hospodářských zvířat pro případ nákaz a dalších hromadných škod, které standardně nabízí Česká pojišťovna, se kromě jiných nákaz vztahuje i na nemoc šílených krav (bovinní spongiformní encefalopatii – BSE). Pojistnou událostí je uhynutí, utracení nebo nutná porážka zvířete nařízená podle předpisů o veterinární péči v důsledku této nákazy. Pojistná částka za pojištěná zvířata je sjednávána dohodou tak, aby odpovídala jejich reálné ceně. Současně ovšem ČP umožňuje pojistit na odpovídající pojistnou částku i cennější kusy dobytka.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down