22.12.2004 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká republika chce dál kastrovat prasata

Česká republika nesouhlasí s požadavky Švédska a dalších severských zemí, které padly na pravidelném zasedání ministrů zemědělství EU. Chtějí prosadit v evropské legislativě zákaz kastrace prasat. Podle ministra zemědělství Jaroslava Palase by to byl velký zásah do české praxe ve výkrmu.

Ministr Palas nesouhlas ČR s návrhem severských zemí zdůvodnil tím, že v Česku je zvykem krmit prasata asi do 110 kg, zatímco severské země porážejí prasata, když mají zhruba 80 kilogramů. Pokud by se kanečci nekastrovali, mělo by to vliv na kvalitu masa, řekl.
K debatě o obraně proti infekčním onemocněním zvířat přenosným na člověka ministr poznamenal, že situace v ČR je dlouhodobě dobrá, většina významných nákaz se tu nevyskytuje. Poslední případ vztekliny byl zaznamenán v roce 2002. Vláda schválila nedávno národní plán pro případ pandemie chřipky a podporuje systematická opatření prevence proti nákazám, o kterých se uvažuje v EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down