17.07.2007 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká republika chce pozměnit podobu cukerné reformy

Česká republika nesouhlasí s podobou cukerné reformy v rámci EU. Vyplývá to ze stanoviska, které na zasedání Rady pro zemědělství a rybolov přednesl ministr zemědělství ČR Petr Gandalovič. Agrovebu to sdělila ředitelka odboru komunikace MZe Ilona Chalupská.

V současnosti probíhá politická debata nad konečnou podobou této reformy. Podle české strany je zde patrná motivace pěstitelů, aby ukončovali produkci za dotaci a tím donutili ukončit činnost i cukrovar. Ukončování činnosti hrozí zejména novým členským státům mezi které patří i ČR a to díky absenci silné vazby mezi výrobci cukru a pěstiteli řepky, která je ve starších členských zemích běžná.
„Pro naše stanovisko máme podporu všech zúčastněných subjektů,“ uvedl po jednání Gandalovič. Celý návrh reformy byl podle jeho slov diskutován se svazy cukrovarníků a odbornou veřejností. Ministerstvo zemědělství zorganizovalo minulý měsíc v Bruselu seminář, na kterém vysvětlilo zástupcům komise své stanovisko a národní specifika.
„Neříkáme tímto, že chceme reformu zastavit, jsme si vědomi její nezbytnosti“ řekl ministr. „Je nutné provést v ní řadu změn, a potom pro nás bude přijatelná,“ dodal s tím, že reforma musí být vyvážená a její dopad musí být stejný na všechny země EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down