24.06.2004 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká republika se napřesrok stane hostitelem v mistrovství světa v orbě

světa v orbě Hostitelem v mistrovství světa v orbě se příští rok v září stane Česká republika. Akce, která přijde odhadem na 28 milionů korun, se zúčastní asi šedesát oráčů ze tří desítek zemí. Návrh ministerstva zemědělství ve středu schválila vláda, potvrdil Jindřich Marek z tiskového odboru kabinetu.

Ke krytí celkových nákladů ve výši osmadvaceti milionů korun přispěje jako spolupořadatel ministerstvo zemědělství asi deseti miliony korun, zbytek by měla zajistit pořadatelská Společnost pro orbu ČR ze sponzoringu a dalších zdrojů. Mezi zeměmi je o pořadatelství šampionátu velký zájem, v zahraničí jej obvykle navštěvuje kolem třiceti tisíc lidí, soudí ministerstvo.
Světová organizace oráčů (WPO) byla založena v roce 1952 a sdružuje třicet států z celého světa. Českou republiku zastupuje v této organizaci Společnost pro orbu. Jedním z cílů WPO je propagace správného obdělávání půdy, a to prostřednictvím každoročního organizování mistrovství světa v orbě.
Na mistrovství se soutěží v orbě klasickým jednostranným pluhem a otočným oboustranným pluhem. První den se oře louka a druhý den strniště. Z disciplín se pak soutěžícím sčítají body.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down