20.01.2014 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká účast se stala již tradicí

Producenti proslavené Opočenské zmrzliny nebo společnost vyrábějící zmrazené potraviny, či jako už tradičně zástupci pivovarů značky Litovel, Zubr nebo Holba se letos prezentovali v rámci společného stánku ministerstva zemědělství na největším potravinářském veletrhu Grüne Woche v Berlině, který se uskutečnil 17. až 26. ledna a zúčastnilo se ho kolem 1650 vystavovatelů ze 71 zemí světa, což bylo asi o dvacet více než v minulém roce. Partnerskou zemí veletrhu v letošním roce se stalo Estonsko.

Jak v souvislosti s veletrhem uvedl evropský komisař Dacian Cioloş, letošní rok je důležitý pro budoucnost Evropské unie. Jde po přechodný rok, kdy se nastartovává reforma společné zemědělské politiky, o níž se jedná s 28 členskými zeměmi a evropským Parlamentem. Zdůraznil rovněž význam zemědělství. „Spotřebitelé chtějí bezpečné, zdravé a kvalitní produkty,“ konstatoval s tím, že právě tato výstava s dlouholetou historií takové produkty představuje. Prezident německé farmářské asociace (DBV) Joachim Rukwied připomněl, že letošní rok je rokem rodinných farem. Podle něj je jich v Německu téměř 290 tisíc. „Rodinné farmy reprezentují management zemědělské půdy, regionální produkci a transparentní dialog se spotřebitelem,“ poznamenal.

Kolem pětistovky německých vystavovatelů prezentuje regionální speciality i produkty jednotlivých spolkových zemí. „asi 92 procent německých spotřebitelů preferuje regionální produkty,“ podotkli organizátoři. Účast na Grüne Woche je podle nich vysoce prestižní záležitostí. Letos se kromě počtu vystavovatelů také rozšířila také výstavní plocha, a to z loňských 115 tisíc metrů čtverečních na letošních 124 tisíc metrů čtverečních. „To je také nový rekord v 88leté historii Internationale Grüne Woche,“ uvedli.  

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down