09.03.2009 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká vína s oceněním

Na poslední akci Vinalies International v Paříži získala česká a moravská vína devět zlatých a 36 stříbrných medailí, o dva roky dříve si přitom ze stejné soutěže odvezli dohromady jen devět cenných kovů. Počet přihlášených vinařů za dva roky stoupl z 27 na 114. Uvedl to Svaz vinařů ČR.

Česká republika se letos v procentuální úspěšnosti zařadila do první pětice zemí na celé pařížské soutěži. Více zlatých medailí obdržely už jen vinařské velmoci, jako Francie, Španělsko společně s Kanadou, Švýcarskem, Itálií a Portugalskem. Tři zlaté kovy získala společnost Znovín Znojmo, po jedné medaili pak Zemědělské družstvo Sedlec u Mikulova, Vinařství Tomáš Krist, Vinařství Pavlov, Moravské vinařské závody Bzenec, Mikrosvín Mikulov a Vinařství Štěpán Maňák.
Podle odborníků je hlavní motivací k účasti tuzemských firem na mezinárodních soutěžích marketingové využití ocenění. Laická veřejnost, která se ve výběru vín příliš nevyzná, se často orientuje právě podle počtu papírových medailí na vinných etiketách.
Zatím největšího úspěchu dosáhla na sklonku minulého roku firma Vinselekt Michlovský, jejíž Pálava se jako první v historii českého a moravského vinohradnictví stala absolutním šampionem na mezinárodní soutěži.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down