19.06.2008 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česká vína směřují do Číny

Společnost České vinařství Chrámce, největší pěstitel vinné révy v Čechách, dnes zahájila expedici vín do Číny. Zákazník si objednal prvních 12.000 lahví, kontrakt je uzavřen na bílá, růžová i červená vína, řekl zakladatel rodinné firmy Ivan Váňa.

 "Jde o zkušební reklamní várku za zaváděcí ceny, odběratel bude víno nabízet v čínských restauracích. Pokud vše dopadne dobře, očekáváme odbyt na čínský trh v objemu 50 tisíc až 100 tisíc lahví ročně," uvedl Váňa. Číně se ekonomicky daří, bohatá vrstva pije podle něj stále častěji víno. "Oživení čínského vinného trhu pocítili producenti vína po celém světě," doplnil. České vinařství vloni sklidilo 300 tun hroznů, z nichž vyrobilo 17o tisíc litrů vína. Zhruba pětinu produkce tvoří košer vína, na jejichž výrobu má chrámecké vinařství certifikát. Výnos kolem pěti tun z hektaru Váňa označil za velmi dobrý, stejně jako kvalitu hroznů a cukernatost. "Vůbec jsme nedoslazovali, sklízeli jsme kabinet, pozdní sběr a výběry. Škoda, že se září pokazilo a bylo hezky jen jeden týden," dodal.
České vinařství Chrámce se 30 zaměstnanci pěstuje vinnou révu na 73 hektarech, na dalších deseti jsou nově založené vinice. Přibližně polovinu osazených ploch představují rekultivované výsypky hnědouhelných lomů. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down