19.02.2007 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České BIO na BioFachu 2007

Čeští producenti biopotravin a bioproduktů se prezentovali ve společné národní expozici na největší světovém veletrhu ekologického zemědělství (EZ) a biopotravin – BioFachu v německém Norimberku (15.-18.2.). Český stánek navštívila také Mariann Fischerová Boelová, evropská komisařka pro zemědělství a rozvoj venkova, která při slavnostním zahájení BioFachu 2007 hovořila o nově připravovaném evropském Nařízení pro EZ, jeho důležitých bodech a zmínila se také o problematice značení bioproduktů a biopotravin v rámci EU.

Společnou národní expozici českého ekologického zemědělství a jeho produktů připravil Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) ve spolupráci s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců. Výstavní expozice o rozloze 150 m2 byla určena k vlastní prezentaci jednotlivých výrobců a zpracovatelů biopotravin. Mezi vystavovateli se představilo celkem 24 společností (zpracovatelů i ekozemědělců s vlastním prodejem) z toho 18 bylo členských podniků ze svazu PRO-BIO.
O spokojenosti vystavovatelů mluví také Ing. Drahomíra Vybíralová z Polabských mlékáren a.s. Poděbrady: „Bylo velmi přínosné, že jsme mohli představit naše novinky na největším světovém bioveletrhu, osvědčila se společná národní expozice s dobrou propagací i zázemím, s menším firemním stánkem bychom byli asi dost ztraceni“. Rozmanitost českých bioproduktů (počínaje kojeneckou výživou, přes mléčné výrobky, vejce, ovoce, zeleninu, pochutiny, trvanlivé potraviny, víno, šťávy, mošty, oleje, různé druhy koření, čaje, hořčici, čerstvé maso, salám a další) svědčila o stále se rozšiřující nabídce nejen pro domácího spotřebitele.
Během návštěvy evropské komisařky na českém stánku ji zástupci PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, Ministerstva zemědělství ČR a SZIF stručně seznámili se situací ekologického zemědělství v naší zemi, představili české vystavovatele a jejich bioprodukty a pozvali ji také na Evropskou letní konferenci ekologického zemědělství – Bioakademii, na kterou přislíbila pro rok 2008 svou osobní účast. Komisařka hovořila srdečně se zástupci svazu i se zemědělci, například s Ludmilou Mužíkovskou, producentkou biomléka pro BIO kysaný nápoj z Mlékárny Valašské Meziříčí spol. s r.o.
V rámci BioFach Kongresu proběhla také prezentace České republiky na téma „Nabídka českých biopotravin a obchodní příležitosti na českém bio trhu“, kde se představili zástupci PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, Green Marketing, Pro-Bio s r.o. obchodní společnosti, bio nebio s.r.o., Polabských mlékáren a.s., Bioparku s.r.o.
Na BioFachu 2007 se představilo 2455 vystavovatelů z 80 zemí světa více než 37 tisícům návštěvníků. Zemí roku se stala Itálie s 356 vystavovateli. Mezi novinkami 2007 a prodejními hity roku bylo zaregistrováno celkem 70 produktů pro Vivaness (veletrh paralelně běžící s BioFachem zaměřený na přírodní kosmetiku a wellness) a 290 nových produktů pro BioFach. Mezi prodejní hity se zařadily Bionade Ginger & Orange (nápoje), Provamel Soya Yofu Raspberry & Vanilla (snídaně), La Selva Crema di Balsamico (oběd), Linea Natura Organic Choco Kiss (svačina) a Weissenhorn Zaziki (večeře). Ve Vivaness to byly Dr. Hauschka oční krém (péče o pleť), Weleda Sallow Thorn Vitalizing Shower (péče o tělo), Logona White Lava Lotus Blossom Washing Cream (péče o vlasy), Primavera Life Aroma Roll-On Gute Laune (wellness) a Dr. Hauschka Lip Gloss 04 Cherry (kosmetika).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down