České firmy se představují na Biofachu

Na bioveletrhu BioFach, který včera začal v německém Norimberku, se společnou expozicí prezentuje také české ministerstvo zemědělství a dvanáct tuzemských firem. Největší mezinárodní přehlídka biovýrobců potrvá až do 14. února.

Převážně výrobci a obchodníci s bioprodukty a státní úřad se společně představí na ploše 114 metrů čtverečních. V České republice  v současné době podniká v ekologickém zemědělství přes 3800 farmářů, výrobců biopotravin je okolo 500. "Mezinárodní výstava BioFach je dobrou příležitostí k tomu, abychom i my předvedli výsledky kvalitní práce českých farmářů a potravinářů, kteří se věnují ekologickému zemědělství a výrobě biopotravin," uvedl Jurečka. "Stále opakuji, že kdo se chce se svou produkcí prosadit za hranicemi České republiky, musí podobné akce absolvovat," dodal ministr.
Na veletrhu představují firmy technologické inovace a pořádají speciální přehlídky. Biotrendům jsou věnovány kongresy a přednášky, návštěvníky lákají i kulinářské zóny. Pořádány jsou také tematické exkurze po obchodech a farmách v Norimberku a okolí. Návštěvníci BioFachu mohou ochutnat biopotraviny z různých zemí a seznámit se s nejnovějšími produkty ekologického zemědělství. Loni se veletrhu zúčastnilo bezmála 2300 vystavovatelů ze 74 zemmí. Navštívilo jej přes 42 000 lidí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down