České pivovary uspěly v soutěži

Malé a střední české pivovary uspěly v degustační soutěži Evropská pivní hvězda v Norimberku. Nejvýš tam dosáhl Pivovar Litovel, se svým světlým ležákem Litovel Premium získal zlatou medaili. Soutěžil v kategorii Bohemian style Pilsner. Ve stejné uspěl i pivovar Hols z Vratislavic, jehož ležák Reichenberger má bronz. Třetí místo v kategorii Bohemian style Pilsner Schwarzbier navíc obsadilo pivo Rebel Černý z produkce Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod.

Letošního pivního klání, které bylo součástí veletrhu Brau Beviale, se zúčastnilo 1613 piv z 42 zemí, řekla Markéta Václavková z Pivovaru Litovel. "Evropská pivní hvězda je jednou ze tří světově nejrespektovanějších degustačních soutěží piva. Zaměřuje se na produkty malých a středních pivovarů, které se způsobem výroby a vynikajícími chuťovými vlastnostmi liší od takzvaných europiv, vyráběných v pivovarnických gigantech," uvedla Václavková. Adepti na zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili se měřili dohromady v 52 kategoriích. Vítězná piva v Norimberku vybíralo 105 degustátorů, z nichž pět bylo z Česka. Degustátoři se rekrutovali z řad sládků a pivních znalců. Hodnocena byla barva, chuť, vůně, aroma a celkový dojem. Posuzování bylo anonymní, podotkla Václavková.
Pivní veletrh v Norimberku pořádá Svaz malých a středních pivovarů v Bavorsku spolu s Asociací malých nezávislých pivovarů v Evropě a Svazem malých a středních pivovarů v Německu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down