25.10.2006 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České rybníkářství má podpořit nový program státu

Rybníkáři by mohli získat na vyčištění rybníků od bahna a vylepšení jejich technického stavu včetně hrází 4,5 miliardy korun. Měl by jim to umožnit nový program ministerstva zemědělství, jehož hlavním účelem je ochrana před povodněmi. Preventivní opatření mají předcházet někdy dost tragickým následkům povodní, uvedl pro Hospodářské noviny náměstek ministryně zemědělství Pavel Punčochář.

Na tyto účely se počítá s půlmiliardou korun v návrhu státního rozpočtu. Dalším zdrojem financí by byla Evropská investiční banka a z Fond národního majetku, píše se v deníku.
Podle deníku by čeští rybáři takovou podporu uvítali, neboť problém sami nevyřeší, vymyká se to jejich ekonomickým možnostem. Odhaduje se, že v rybnících je asi dvě stě milionů kubíků bahna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 76MB (15.2% of 500MB)