04.12.2006 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

České vánoce v Bruselu – propagace českých potravin

K propagaci našich potravin v zahraničí měla přispět akce České vánoce v Bruselu, která se v podvečer 1. prosince uskutečnila v budově Stálého zastoupení ČR při Evropské komisi.

Představila se česká kuchyně s tradičním vánočním menu a potraviny s národní značkou KLASA. Setkání se zúčastnily významné osobnosti diplomatického sboru, zástupci Evropské komise, úřadů sídlících v Bruselu, nevládních organizací a představitelů agrárního sektoru.
Hosté mimo jiné ochutnali českého kapra, který se úspěšně prodává na evropském trhu. Největším odběratelem živých kaprů z ČR je sousední Německo, dále je to Slovensko, Polsko, Rakousko, Francie, Maďarsko a Itálie. V loňském roce se od nás vyvezlo přes 8,2 tisíce tun kaprů, přičemž celková produkce přesáhla 21 tisíc tun.
Podle ministryně zemědělství Mileny Vicenové, která se akce v Bruselu účastnila, by české potraviny určitě více mohly zpestřit nabídku na evropském trhu. „Naše potraviny jsou kvalitní, bezpečné a chutné. Je ale také velmi důležité, abychom to mohli připomínat i našim spotřebitelům. Proto se chci i při této příležitosti přimluvit za to, abychom nadále mohli pokračovat v propagaci domácích potravin pod národní značkou Klasa,“ uvedla ministryně Vicenová.
Akci České vánoce v Bruselu pořádalo Stálé zastoupení ČR v Bruselu ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR, Státním zemědělským intervenčním fondem a Potravinářskou komorou ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down