22.04.2015 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česko a Polsko chtějí zlepšit spolupráci v oblasti potravin

Česko a Polsko se podle premiéra Bohuslava Sobotky dohodly na úzké spolupráci kontrolních orgánů, které v obou zemích dohlížejí na kvalitu potravin. Mají do budoucna lépe komunikovat a vyměňovat si informace o vadných potravinách.

"Dohodli jsme se dnes na tom, že by naše dozorové a kontrolní orgány měly být ve velmi těsném kontaktu, měly by spolu komunikovat, upozorňovat na jednotlivé případy, pokud dojde k záchytu - ať už na polské nebo české straně - potravin, které jsou nějakým způsobem vadné," řekl Sobotka novinářům u Karlova mostu v Praze, který předtím ukázal polské premiérce Ewě Kopaczové.
Cílem zlepšené spolupráce, o níž dnes hovořil právě s polskou premiérkou, má podle Sobotky být lepší ochrana spotřebitelů v Česku i v Polsku a poskytování maxima objektivních informací, aby se nezavdávala příčina k vytváření různých kampaní.
Diskusi o bezpečnosti potravin znovu rozvířilo páteční oznámení Státní veterinární správy (SVS), která nechala stáhnout z trhu zásilku více než deseti tun mraženého kuřecího masa z Polska kvůli výskytu bakterií salmonely.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down