Česko má podmínky pro zvyšování soběstačnosti

Česká republika má podmínky pro to, aby zvyšovala svoji soběstačnost v zemědělských produktech i potravinách. „Jen musíme nastavit mantinely, podpory a vše ostatní tak, aby ti, kdo pracují, mohli rozvíjet svá hospodářství a obyvatelstvu zajistit co nejkvalitnější potraviny,“ uvedl prezident Agrární komory ČR na sněmu této nevládní organizace, který se uskutečnil 12. května v Brně. Zároveň poukázal na důležitost vyjednávání nové společné zemědělské politiky pro období po roce 2021.

Jandejsek připomněl, že Agrární komora celý rok pracovala pro to, aby připravila podmínky pro české zemědělce na půdě Evropské unie. Její zástupci intenzivně diskutovali návrhy Evropské komise a téměř dva roky intenzivně vysvětlovali rozdílné podmínky zemědělství, které má Česká republika v vztahu k jiným zemím. "Očekávali jsme pochopení našich europoslanců při hlasování. Jsme velice smutný , že tomu tak nebylo," poznamenal prezident komory.  Podle něj čeští zemědělci věřili, že dojde ke sblížení podmínek mezi starými a novými unijními zeměmi. "Jsme v podstatě 14 let v Evropské unii a podmínky nejsou stejné," prohlásil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down