16.06.2005 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Česko zaváhalo a nedostalo peníze z EU na podporu potravinářských výrobků

Čtrnácti členským státům, včetně nováčků, přispěje Evropská unie 26 miliony eur na podporu propagace a prodeje zemědělských a potravinářských výrobků. Mezi nimi ale chybí Česká republika a Slovensko. Nedostanou ji proto, že o podporu nepožádaly, zatímco Maďarsko, Polsko a Kypr ji obdrží na základě předložených programů, zdůvodnil zdroj z Evropské komise. Novou příležitost budou mít až za půl roku.

Získání podpory unikla prý proto, že se potravinářská komora a ministerstva zemědělství a průmyslu a obchodu nedokázaly dohodnout. Praha údajně chystá programy do dalšího kola, zatím alespoň požádala EK o možnost podpořit potravináře cestou povolení státní pomoci.
Evropská komise z 32 návrhů schválila 26 programů v celkové hodnotě téměř 57 milionů eur. Ze společné pokladny uhradí téměř polovičku. V letošním rozpočtu EU je na propagaci zemědělských a potravinářských výrobků určeno celkem 48,5 milionu eur. Některé programy jsou roční, jiné až tříleté. Například lepší povědomí o ovoci a zelenině z Maďarska posílí po tři roky půlmilionová finanční injekce z EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down