30.05.2017 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Českobudějovické slavnosti piva představí přes čtyři stovky druhů piv

Více než čtyři stovky druhů piv se představí v pátek a v sobotu na českobudějovickém výstavišti. Konají se tam tradiční Slavnosti piva. Své vzorky pro degustaci nabídne 65 pivovarů z Česka a Slovenska. Dvoudenní akci v posledních letech průměrně navštívilo vždy přibližně 12 tisíc lidí. Novinářům to dnes řekli organizátoři akce. Její součástí je i degustační soutěž, kdy vítěz získá titul Pivo České republiky 2017.

"Máme zde jenom české a slovenské pivovary, ale jsou tu všechny význačné pivovary. Vlastně jediný, který se nezúčastní, je plzeňský Prazdroj," řekl ředitel pořádající agentury Alois Srb.

Pivovary budou se svými výrobky nejprve vítězit v 21 dílčích kategoriích. Nově se bude soutěžit v kategorii světlé výčepní z minipivovaru. Vítězové pak postoupí do finále, kde se mezi sebou utkají o titul Pivo České republiky 2017.

Letos se koná už 21. ročník Slavností piva. "Počet přihlášených pivovarů nám přibývá," uvedla projektová manažerka českobudějovického výstaviště Michaela Kubaštová. Letos se na slavnostech představí o 70 druhů více piv než loni.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down