Českobudějovické výstaviště investuje do svého rozvoje

Kvůli pandemii koronaviru letos nebylo možné uspořádat nejvýznamnější tuzemskou výstavu Země živitelka. „Rozhodně ale nesedíme s rukama v klíně. Chceme tento čas využít k investicím do rozvoje výstaviště, zlepšit zázemí pro návštěvníky i vystavovatele a celý areál více otevřít městu,“ prohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman na setkání s novináři po jednání s vedením Výstaviště České Budějovice a hejtmankou kraje Ivanou Stráskou.

"Výstaviště vnímáme nejen jako součást Českých Budějovic, ale celého Jihočeského kraje. Země živitelka je beze sporu fenomén, který prostřednictvím návštěvníků zasahuje i velkou část České republiky,“ prohlásila Stráská s tím, že kraj s Výstavištěm České Budějovice pravidelně spolupracuje a ve spolupráci by chtěl pokračovat i nadále. „Chtěli bychom však spolupráci rozvíjet i tematicky,“ poznamenala. Vedení výstaviště chystá deset investičních projektů.  Za stěžejní přitom považuje rekonstrukci pavilonu Z a jeho přestavbu na výstavní a kongresové centrum. Pavilon bude mít nejen nový vnější vzhled, ale změní se i jeho interiér, aby v něm bylo možné uspořádat i prestižní kongresy a konference. Celková maximální kapacita pavilonu by mohla být zhruba 1200 návštěvníků. „Toto zázemí plánujeme využít i pro pořádání akcí při českém předsednictví EU v roce 2022,“ uvedl ministr. Podle předsedy představenstva českobudějovického výstaviště Mojmíra Severina práce mají být dokončeny do léta 2021, pavilon Z otevře firma na příštím ročníku agrosalonu Země živitelka. Podle Severina stavět se budou i nové restaurace Rybářská bašta a Klas, nové venkovní plochy a předělávat pavilony R1, R2 a R3. Náklady dosáhnou 200 milionů korun. V dlouhodobém plánu je nová výstavní hala na půdorysu bývalého amfiteátru. V rámci rekonstrukce a modernizace zavede Výstaviště vstupní turnikety s elektronickými službami, které mimo jiné dokážou v reálném čase počítat návštěvníky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down