Českou biopotravinou roku je Bio tvaroh z Ekofarmy Javorník

Českou biopotravinou roku je Bio tvaroh z Ekofarmy Javorník, vyhrál také v kategorii biopotraviny živočišného původu. Do soutěže bylo letos přihlášeno 123 produktů. O vítězi soutěže rozhodovala 18členná porota v čele s Pavlem Maurerem. Výsledky oznámili organizátoři soutěže na tiskové konferenci.

V soutěži určené tuzemským producentům biopotravin hodnotí produkty odborná porota. Letošní měla 18 členů, volila nejlepší produkty v pěti různých kategoriích a vybírala celkového vítěze. "Za těch dvacet let, co zasedá naše porota, se toho hodně stalo. Veřejnost pochopila, že BIO není jen zrní a rakytníková šťáva pro ulítlé vegetariány, ale také skvělý biolovečák, sýry, mošty, biosteaky, biovíno, že je to celosvětový trend respektující naše zdraví a udržitelný rozvoj celé planety," uvedl Maurer.
Výroba vítězného tvarohu trvá podle šéfa Ekofarmy Javorník Josefa Tománka kolem 24 hodin. Uvedl, že preferuje prodej přímo koncovým zákazníkům, jeho farma prodává například ve Zlínském kraji, Praze nebo v e-shopu. "Bio tvaroh vyhrál bezpochyby nejen díky své dokonalé chuti, která je opravdu jemná a lahodná, ale důležitým kritériem byl i způsob balení v recyklovatelném obalu, který se k bioprodukci prostě skvěle hodí,“ uvedla k vítěznému produktu Kateřina Urbánková, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, který soutěž organizuje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down