27.10.2023 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český holding kupuje rumunského obchodníka s obilím East Grain

Český holding Agrofert získá 65 procent kapitálu rumunského obchodníka s obilím a olejninami East Grain. Píše to dnes s odkazem na prohlášení rumunské firmy server Romania-Insider. Hodnotu operace firmy nezveřejnily, podle samotné firmy by se mohlo jednat o jednu z největších zahraničních investic do rumunského zemědělského a potravinářského odvětví za uplynulý rok.

Český holding získá většinový podíl ve firmě East Grain

Agrofert získá většinový podíl ve firmě především skrze upsání navýšení kapitálu, uvedla rumunská firma. Operaci ještě musí schválit regulační orgány.

East Grain má své sídlo v Rumunsko a je aktivní také v Srbsku a Maďarsku. Její hlavní aktivitou je obchod s obilím a olejninami. Poskytuje však i další služby v logistice či skladování zemědělských komodit. Letos na jaře firma oznámila, že její příjmy dosáhly více než jedné miliardy rumunských lei (zhruba pět miliard korun). Holding Agrofert v současnosti sdružuje na 250 firem z oblastí chemie, potravinářství, zemědělství, pozemní techniky, dopravy a technologií, lesnictví a dřevařství, obnovitelných zdrojů a médií. Je aktivní v České republice i na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Německu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down