Český pivní festival na pražské Letné potrvá do konce května

Pražská Letenská pláň láká od včerejšího dne milovníky piva. V rámci sedmého ročníku Českého pivního festivalu, který potrvá do konce května, více než třicítka tuzemských pivovarů představí přes 120 různých piv. Návštěvníci k nim budou moci ochutnat jídla světových kuchyní. Brány areálu se pro veřejnost otevřou dnes v poledne, sdělila mluvčí festivalu Alexandra Kočicová.

Podle ředitele festivalu Tomáše Krále bude pivní nabídka v hlavním stanu po celou dobu pivovaru neměnná a tvořit ji budou piva z pivovaru Krušovice. Ve festivalové nabídce budou jinak převažovat produkty z malých a středně velkých pivovarů. K pivu se budou podávat kromě tradičních českých jídel také speciality evropské, asijské a americké kuchyně. Každý si bude moci ověřit, jaké pivo chutná nejlépe ke konkrétnímu pokrmu.
V rámci rockového festivalu živě zahraje 45 kapel, které vybrala z původně přihlášených 366 odborná porota. Na festivalu nebude chybět nabídka vín, míchaných nápojů či kvalitní kávy od profesionálních baristů.
Oficiální měnou festivalu i letos zůstávají pivní tolary v ceně 45 Kč za kus. Stejně jako loni nejsou ražené, ale v elektronické podobě. Pivní kartu návštěvníci obdrží při vstupu do areálu a budou si ji moci libovolně nabíjet. Počáteční minimální vklad činí pět tolarů. Vstupenka do areálu bude stát 45 korun. Lidé nad 65 let a děti a mládež do 15 let či hendikepovaní občané mají vstup zdarma. Festivalový areál bude otevřený ve všední dny od 12 hodin do půlnoci, o víkendech bude otevřeno o hodinu déle a první návštěvníci budou moci přijít již v 11 hodin.

V loňském roce festival navštívilo podle odhadů pořadatelů okolo 35 000 lidí, vypili 75 000 litrů piva.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *