Český svaz pivovarů a sladoven má staronového předsedu

Místo předsedy představenstva Českého svazu pivovarů a sladoven obhájil minulý týden František Šámal (65), zvolen byl počtvrté. Mandát bude mít na další tři roky. Zvolila ho na návrh představenstva valná hromada svazu, protikandidáta neměl, informoval svaz. Šámal dříve působil v Pivovarech Staropramen.

"Mým hlavním úkolem bude naplnit strategické cíle svazu. Jednu z nejvyšších priorit tak má především zvyšování pozitivního vnímání a popularity českého piva, informování o přínosech českého pivovarnictví pro rozvoj české ekonomiky. V neposlední řadě budování pověsti odvětví coby odpovědného člena společnosti se zaměřením na podporu zodpovědné konzumace piva," uvedl Šámal. Staronový předseda se také pochválil, že se svazu daří hájit zájmy všech jeho členů.

Vedení svazu, které je složeno ze zástupců velkých, středních a malých pivovarů a sladoven, se prakticky neobměnilo. Jedinou změnou byla náhrada Jiřího Hauptmanna, který dříve působil v Heinekenu a nyní pracuje jako mluvčí tabákového Japan Tobacco International, za Milana Schramma, který je ředitelem výroby Heinekenu pro ČR. Místopředsednický post obhájil Roman Havlík z Pivovaru Svijany.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down