21.04.2006 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Češký svaz pivovarů se dostal do vedení Pivovarníků Evropy

Tuzemští pivovarníci jsou členem Pivovarníků Evropy (Brewers of Europe) od letošního ledna. Nyní se stal členem dvanáctičlenného výkonného výboru výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý. V Brewers of Europe reprezentuje nejen český svaz, ale je zodpovědný též za kontakty mezi vedením organizace a pivovarníky států východní Evropy.

Vedle Veselého budou v různých, především odborných komisích působit i další čeští zástupci pivovarského průmyslu. Členství českého zástupce ve výkonném výboru je potvrzením pozice českého pivovarství ve světě a především v Evropě, soudí předseda Českého svazu pivovarů a sladoven František Krakeš.
Organizace Brewers of Europe vznikla v roce 1958 s cílem hájit zájmy pivovarníků v tehdejším Evropském hospodářském společenství. V současnosti se transformuje, aby pružněji a efektivněji reagovala na politickou a společenskou situaci v EU. Mezi její cíle patří podpora umírněné spotřeby piva, prosazuje také neslučitelnost pití alkoholu s řízením vozidel a zákaz konzumace alkoholu nezletilými. Současně se soustřeďuje na legislativu a otázky zdanění piva.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down