11.07.2000 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Český úspěch na X. mezinárodním zoohygienickém kongresu

V prvním červencovém týdnu se konal v holandském Maastrichtu mezinárodní kongres, který se zabýval podmínkami veterinární hygieny a ochrany zdraví a pohody zvířat, na kterém vystoupilo více než 500 odborníků z celého světa. Podle vyjádření Jiřího Douska, který je na Státní veterinární správě ČR vedoucím oddělení péče o pohodu zvířat, byla naše reprezentace velice úspěšná.

V dané odborné sekci byl hodnocen jako klíčový referát „Bioklima – výživa - management – welfare, jako významné faktory v produkci hospodářských zvířat“ týmu z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně vedeného Pavlem Novákem. Oceněno bylo i to, že současně byl prezentován počítačový program, který umožňuje hodnotit produkční parametry, zdraví a pohodu zvířat ve vztahu k parametrům ekonomickým. Moderní je na tomto programu i to, že je alternativou, která nevyžaduje provádění pokusů na zvířatech. Oceněny byly i naše další prezentované výsledky, zabývající se problematikou hospodářských zvířat, ale i aktuální problematikou chovu nebezpečných druhů zvířat v zájmových chovech a problematikou zoologických zahrad.
Při závěrečném ceremoniálu bylo na prvním místě vyhodnoceno odborné sdělení o využití termodynamické kamery při kontrole zdravotního stavu mléčné žlázy dojnic, které prezentovali Petr Kunc a Ivana Knížková z Výzkumného ústavu živočišné výroby v Praze - Uhříněvsi. Znamená to, že jim za odměnu bude uhrazen poplatek na příští XI. kongres, který se koná v roce 2003 v Mexiku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down