01.10.2018 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Českým ležákem roku je Litovel Premium

První místo v hlavní kategorii 18. ročníku degustační soutěže České pivo letos získal Litovel Premium. Stříbrnou příčku obsadilo stejně jako loni pivo Starobrno Drak ze Starobrna, třetí místo patří Bernardovi. Pivovar Zubr se svým Grandem zopakoval loňské vítězství v kategorii jedenáctistupňových piv. Nejlepším černým pivem je Černovar černé z Tradičního pivovaru v Rakovníku. Nealkoholickým pivem roku je Zlatopramen. Odborná porota letos degustovala 74 vzorků piv z 23 pivovarů. Výsledky soutěže vyhlásili organizátoři v Národním domě na Vinohradech v Praze na Svatováclavské slavnosti českého piva.

Přihlášených vzorků bylo o jeden méně než loni. V kategorii jedenáctistupňových piv následovalo po Grandu pivo Holba Šerák, bronzovou příčku obsadil Velkopopovický kozel 11°. Mezi světlými výčepními pivy zvítězil Litovel Moravan, na druhé příčce skončil kvasnicový Bernard, bronz si odnesl Zubr Classic. Nejlepšími letošními tmavými pivy porota určila Černovar Černé z Tradičního pivovaru Rakovník. Na druhém místě skončil Litovel Premium Dark, na třetím místě se umístila dvě piva - havlíčkobrodský Rebel černý a Lobkowicz Premium černý.

Mezi nealkoholickými pivy vyhrál Zlatopramen NA od Starobrna, následoval Bakalář za studena chmelený a Lobkowicz Premium Nealkoholický.  Degustační soutěž každoročně vyhlašuje svaz, odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down