19.02.2018 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čeští potravináři vyvezli prostřednictvím Lidlu zboží za pět miliard korun

Čeští potravináři a další výrobci loni vyvezli pod privátní značkou diskontů Lidl své výrobky do 24 zemí Evropy v celkové hodnotě 5,5 miliardy korun. Přes německý řetězec exportovalo 145 tuzemských firem. Lidl to dnes uvedl v tiskové zprávě. Celkem české firmy v roce 2017 exportovaly potravinářské výrobky za 144 miliard korun, dovoz dosáhl 190 miliard Kč.

Největší objem zboží přes Lidl vyvezly Mlékárna Pragolaktos, Krahulík - Masozávod Krahulčí, LE & CO, Veseta, Delimax, Lorraine a Čerozfrucht. Vývoz se netýkal jen potravin, jedním z vývozců v rámci Lidlu byl například výrobce hygienických prostředků, společnost Drylock Technologies.

Nejvíc českých potravin směřovalo kromě Slovenska, do Maďarska, Polska, Rumunska, Chorvatska, Slovinska, Litvy, Belgie a Německa. Podle jednatele Lidlu Michala Farníka rok od roku roste objem vývozu stejně jako počet českých výrobců a počet zemí, do kterých řetězec vyváží.

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003. V současnosti provozuje 236 prodejen. Filozofie prodeje je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 procent veškerého sortimentu. Diskonty Lidl vykázaly v Česku ve finančním roce 2015/2016 rekordní zisk před zdaněním čtyři miliardy korun, tržby stouply na 38,3 miliardy korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down