Čeští vinaři uspěli na soutěži v JAR

Vinaři z České republiky získali na 26. ročníku největší a nejstarší soutěže vín v Africe Michelangelo International Wine & Spirits Awards 30 medailí a titul pro nejlepší zahraniční víno soutěže. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na soutěžích v zahraničí finančně podporuje. Soutěže se letos zúčastnilo 1650 vín z celého světa, patří tak k větším mezinárodním soutěžím.

"Soutěž zůstává jedinečná tím, že po omezeních způsobených covidem jsou opět všichni porotci vybraní odborníci na víno z pěti různých kontinentů," uvedl Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu Sommelier, který účast vín na africké soutěži organizoval.
Největší úspěch si připsalo vinařství Znovín Znojmo, který za Ryzlink rýnský 2000 výběr z bobulí pocházející z historické vinice Šobes získal kromě velké zlaté medaile i ocenění pro nejlepší zahraniční víno soutěže. Kromě toho získal i dvě další velké zlaté medaile a jednu zlatou medaili. Celkově vinaři z Česka získali v JAR 12 velkých zlatých, 12 zlatých a šest stříbrných medailí.
Tři velké zlaté medaile získalo také Vinařství Štěpán Maňák, dvě velké zlaté Rodinné vinařství Gréger a Vinařství Čech z Tvrdonic, po jedné velké zlaté potom Víno Masařík a Vinařství U Kapličky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down