02.08.2007 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chebský masokombinát je v konkurzu

Krajský soud v Plzni v pondělí vyhlásil konkurz na společnost Chebský masokombinát. Důvodem je vysoká zadluženost, nedostatek zvířat v regionu a peníze chybějící na jejich nákup. O vyhlášení konkurzu požádali vlastníci masokombinátu ze skupiny ZŘUD kvůli tomu, že nejsou schopni plnit své závazky vůči věřitelům, které jsou asi sto milionů korun, uvedl správce konkurzní podstaty masokombinátu Vladimír Nechutný.

Masokombinát by měl podle správce konkurzní podstaty ukončit výrobu během několika dní. Asi sto šedesát lidí zřejmě přijde o práci. Není pravděpodobné, že by se podařilo produkci zachovat. O dalším postupu budou zaměstnanci firmy oficiálně informování v pátek, kdy se sejdou s vedením firmy, správcem konkurzní podstaty a zástupci chebského úřadu práce. O vyhlášení konkurzu úřad práce informoval správce konkurzní podstaty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down