02.07.2004 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chmelaři očekávají výnos ve výši jedné tuny z hektaru

Pěstitelé chmele na Žatecku a Rakovnicku očekávají lepší úrodu než vloni. Odhadují, že by mohla dosáhnout zhruba 6000 tun chmele, což představuje kolem tuny z hektaru, zatímco loni to bylo jen 0,93 tuny z hektaru. řekl předseda Svazu pěstitelů chmele ČR Bohumil Pázler.

Chmelaři odhadují lepší úrodu než vloni, i když na zhruba 700 hektarech chmelnic na Žatecku a Rakovnicku poničily kroupy rostliny z 15 až 85 procent. Úrodě chmelu nahrává podle Pázlera i počasí. Teploty jsou sice nižší, než na jaké jsme byli zvyklí v posledních třech letech, ale v dlouhodobém vývoji dosahují průměrných hodnot.
Pěstitelé letos osázeli chmelem 5898 hektarů ploch, což je o 44 hektarů méně než loni. V loňském roce sklidili 5526,8 tuny chmele, což je o 14 procent méně než v roce 2002. Zhoršené výsledky ovlivnily především loňská tropická vedra a nedostatek srážek v rozhodujícím období pro růst chmele.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down