ČHMÚ Brno: Průtoky byly pátý měsíc po sobě podprůměrné

Lednové průtoky v řekách, které monitoruje brněnská pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), dosáhly 65 procent obvyklého stavu. Pod průměrem byly pátý měsíc po sobě, v prosinci byly na 68 procentech. Na blogu brněnských hydrometeorologů o tom informovali Eliška Baráková a Jáchym Brzezina.

Brněnská pobočka má na starosti jihovýchodní část republiky - Jihomoravský kraj, větší část Zlínského kraje a východ Kraje Vysočina. Průtoky odborníci zjišťovali na 70 měrných stanicích a v lednu odpovídaly 65 procentům dlouhodobého měsíčního průtoku z let 1981 až 2010.

,,U většiny sledovaných vodních toků byla jejich vodnost mezi hranicí sucha a dlouhodobým průměrným průtokem (67 stanic). Pod hranicí sucha nebyla v lednu žádná stanice," uvedli hydrometeorologové. Doplnili, že celkem tři stanice byly nad normálem, a to Opatovice nad nádrží na toku Malá Haná, vodní nádrž Nové Mlýny na toku Dyje a stanice Velké Pavlovice na toku Trkmanka. Stupeň povodňové aktivity v lednu odborníci u sledovaných toků nezaznamenali.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down