ČHMÚ Brno: Průtoky v řekách byly i v listopadu podprůměrné

Listopadové průtoky v řekách, které monitoruje brněnská pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), dosáhly 53 procent obvyklého stavu. Pod průměrem byly patnáctý měsíc po sobě, v říjnu byly na 56 procentech. Na blogu brněnských hydrometeorologů o tom informovali Barbora Špinarová a Jáchym Brzezina.

Brněnská pobočka má na starosti jihovýchodní část republiky – Jihomoravský kraj, větší část Zlínského kraje a východ Kraje Vysočina. Průtoky odborníci zjišťovali na 73 měrných stanicích a v listopadu odpovídaly 53 procentům dlouhodobého měsíčního průtoku z let 1991 až 2020.
Odborníci uvedli, že na 42 sledovaných stanicích se pohyboval průměrný měsíční průtok mezi 50 až 100 procenty. "Celkem čtyři pozorované stanice měly měsíční průměr nad 100 procent. Zbylých 27 stanic bylo pod průměrem 50 procent," uvedli Špinarová a Brzezina.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down