10.08.2005 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chotěboř ví, co je třeba

Zachování rozměru zemědělské produkce, podnikatelský inkubátor, dopravní spojení s vazbou na D1, rozšíření internetu, revitalizace okolí Doubravy, to jsou priority, na kterých se shodly tři desítky účastníků setkání místního partnerství ve čtvrtek 4. srpna v Chotěboři. Tak jako v ostatních obcích s rozšířenou působností se i zde u kulatých stolů jednalo o optimálních směrech rozvoje území, a to zejména ve vazbě na peníze, které mají obce, podnikatelé a další subjekty možnost získat v letech 2007-13 z fondů Evropské unie.

Potřebným shledali zúčastnění zejména vybudování podnikatelského inkubátoru. Místa, kde by začínající živnostníci našli vhodný prostor pro svou podnikatelskou činnost, administrativní podporu, právní servis, informace o grantových programech, a které by zároveň bylo neutrální platformou pro jednání podnikatelů a zástupců veřejné správy nad nejrůznějšími problémy.
S posilováním podnikatelského prostředí a kvality života v této části regionu vůbec, souvisely i úvahy pracovní skupiny pro dopravu, která formulovala potřebu zlepšení dopravního spojení, zejména provázání na dopravní tepnu regionu D1. Stranou ale nezůstala ani sociální problematika a téma volnočasových aktivit obyvatel. Chotěbořští by se rádi zasadili o vybudování domova důchodců a nového sportovního areálu.
„Některé nápady, například podnikatelský inkubátor, mě velmi zaujaly“, prohlásil vedoucí odboru regionálního rozvoje krajského úřadu Martin Černý, který je zároveň manažerem projektu „Partnerství pro Vysočinu“. Právě s podporou tohoto projektu, který má kraj a všechny subjekty v něm připravit na čerpání prostředků z evropských fondů v období 2007-13, jednotlivá místní partnerství v červnu vznikla a v srpnu se schází na svých již druhých setkáních. „Budeme s kolegy hledat cestu, jak z těchto nápadů vytvořit kvalitní projekty, které by měly v příštím programovacím období 2007-13 co největší šanci na podporu z fondů EU“, dodal Martin Černý.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down