22.06.2012 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chov prasat se podařilo zachovat

Zatímco chov prasat v Jihomoravském kraji i v celé ČR kvůli novým směrnicím Evropské unie i nízkým výkupním cenám vepřového masa výrazně klesá, ve vepříně v Újezdu u Černé hory na Blanensku podařilo provoz zachovat. Firma vykrmuje 4300 selat pro společnost Drupork Svitavy, se kterou uzavřela dvouletou smlouvu, řekla vedoucí závodu Tereza Beránková.

Zatímco chov prasat v Jihomoravském kraji i v celé ČR kvůli novým směrnicím Evropské unie i nízkým výkupním cenám vepřového masa výrazně klesá, ve vepříně v Újezdu u Černé hory na Blanensku podařilo provoz zachovat. Firma vykrmuje 4300 selat pro společnost Drupork Svitavy, se kterou uzavřela dvouletou smlouvu, řekla ČTK vedoucí závodu Tereza Beránková.
    "Na výkrmu máme nyní dva a půl tisíce selat, na předvýkrmu patnáct set a pod prasnicemi ještě dalších asi tři sta," uvedla Beránková.  Farma patří společnosti Agropodnik Skalice, tradičnímu podniku s odchovem prasat. Jeden ze svých dvou vepřínů, závod v Šabatově na Blanensku, musela firma zrušit. Prasata odvezla na porážku už zhruba před rokem a v současnosti celý areál prodává. 
    

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down